Практика інклюзії: від теорії до реального досвіду
23 березня 2026 року в межах підготовки здобувачів вищої освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка відбулося виїзне інтегроване заняття для студентів першого року навчання другого (магістерського) рівня групи УЗО-25.
Заняття проведено з дисциплін:
«Управління інклюзивною освітою» (викладач – Васильєва Г.І., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти)
«Організація освітнього процесу» (викладач – Панченко А.Г., кандидат наук з державного управління, доцент кафедри управління)
Базами проведення стали:
Інклюзивно-ресурсний центр № 13 Дніпровського району м. Києва
Ліцей № 141 «ОРТ» м. Києва
Під час заняття студенти:
- закріпили теоретичні знання щодо впровадження інклюзивного навчання;
- ознайомилися з організацією інклюзивного освітнього середовища;
- побачили сучасне інтерактивне обладнання в дії;
- вивчили практики супроводу осіб з особливими освітніми потребами.
Особливу увагу було приділено діяльності ІРЦ та ефективній взаємодії з закладами освіти.
Щиро дякуємо директору Ліцею № 141 «ОРТ» Юрію Кінькову та директорці ІРЦ № 13 Тетяні Лигомині за змістовну зустріч, цікаву екскурсію та плідну професійну дискусію.
Такий формат навчання сприяє розвитку професійної компетентності майбутніх фахівців, формує розуміння міжвідомчої взаємодії.




